سایت تیک

منابع یادگیری وردپرس

فهرست مطالب

منابع یادگیری وردپرس

یوتیوب (رایگان)

خوشبختانه مدتی است که یوتیوب فارسی جان تازه‌ای گرفته و مطمئنا اگر در سطح آن کلمه آموزش وردپرس یا آموزش طراحی سایت با وردپرس را جستجو کنید، به کانال‌های خوبی می‌رسید.

البته دقت کنید، پیشنهاد نمی‌کنم به سراغ کانال‌هایی بروید که صرفاً یک ویدیو یک یا دو ساعته در آن بارگذاری شده! بلکه پیشنهادم کانال‌هایی هستند که در ویدیو‌های کوتاه و بخش‌بندی شده، به‌شکل قسمت به قسمت تمامی فرآیند را به شما آموزش می‌دهند. مثلاً یک ویدیو برای آموزش نصب وردپرس روی هاست، یک ویدیو برای نصب قالب وردپرس، یک ویدیو برای آشنایی با صفحه‌ساز و… .

دوره‌ها

در سطح وب فارسی دوره‌های زیادی برای آموزش طراحی سایت با وردپرس وجود دارد. حتی بسیاری از کسب و کار‌ها و شرکت‌ها دوره‌های رایگان را برگزار کرده‌اند. ممکن است اگر به سراغ دوره‌ها بروید فرآیند یادگیری کمی بهتر جلو برود. مخصوصا که بعضی از مدرسان واقعاً به کیفیت آموزش‌های‌شان توجه می‌کنند. در هر حال برای خرید یا انتخاب دوره به این چند نکته توجه کنید:

  • بهتر است تعداد ساعت دوره بیشتر از 10 ساعت باشد. دوره‌های کوتاه اصولاً کیفیت خوبی ندارد.
  • به سراغ دوره‌هایی بروید که در آن کار با صفحه‌ساز المنتور هم به شما آموزش داده می‌شود. اگر در صفحه دوره چیزی ننوشته‌اند، از مدیر سایت در موردش سؤال کنید.
  • در بعضی دوره‌ها، آموزش زبان‌های css و html هم به شما داده می‌شود. یادگیری این زبان‌ها خیلی الزامی نیست ولی اگر قرار است به شدت در وردپرس عمیق شده و در آینده به عنوان یک طراح سایت فعالیت کنید پس دنبال دوره‌ای باشید که این 2 زبان را هم به شما آموزش دهد.

پیشنهاد من این است به سراغ دوره‌هایی نروید که ادعا می‌کنند علاوه بر طراحی سایت، بازاریابی اینترنتی را از صفر تا صد به شما آموزش می‌دهند! چراکه هر گوشه از بازاریابی اینترنتی خودش یک دنیا حرف برای گفتن دارد و بهتر است برای یادگیری هرکدام‌شان (سئو، تبلیغات، گوگل ادز و… ) دوره‌های جداگانه بگذرانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *